[Do odwołania] 50zł bonusu (10£) za przelew walutowy z XendPay!

XendPay to działający od 2005 roku serwis pozwalający na wykonanie przelewów zagranicznych w walutach obcych. Przelewy są rozliczane po korzystnych kursach, a więc jest to jedna z najlepszych opcji na wypłatę swoich oszczędności (możemy zrobić przelew „od siebie do siebie”), czy otrzymanych prezentów w innych walutach niż polski złoty. Obecnie, za pierwszy (bezpłatny!) przelew powyżej 100$/£/€ otrzymamy bonus w wysokości nawet 50zł, czyli 10$/£/€ – najlepiej zlecić przelew w funtach, ponieważ zyskujemy wtedy największą kwotę (10$ to ok. 42zł, a 10£ to już 52zł).

Jak wziąć udział w promocji?

Będziemy potrzebować konta w walucie obcej (ja cały proces przedstawiam dla GBP, czyli funta brytyjskiego, ale nie ma to żadnego znaczenia – wygląda to identycznie w przypadku każdej waluty). Aby ten warunek spełnić, możemy użyć np. konta Revolut, N26 czy Monese! Jeśli jeszcze ich nie masz, zajrzyj na naszą stronę główną i załóż je z bonusem!

Przygotujmy również skan/zdjęcie dowodu osobistego (w moim przypadku wystarczyła jego pierwsza strona), oraz dokument potwierdzający nasz adres zamieszkania (może to być np. pierwsza strona wyciągu bankowego, potwierdzenie dokonania przelewu czy rachunek za prąd/wodę). Wszystko gotowe? No to zaczynamy!

1. Wchodzimy na stronę z tego linka – Kliknij tutaj! – rejestracja w XendPay! UWAGA: Promocja obowiązuje tylko przy bezpośredniej rejestracji – jeśli przez przypadek zamknęliście stronę, musicie wejść na nią z powyższego przekierowania (NIE wpisując ją w np. Google)! i rejestrujemy się podając swoje dane. W polu wyboru krajów, do których zamierzamy wysłać przelew, wybieramy Wielką Brytanię.
2. Przechodzimy dalej, potwierdzamy swój adres mailowy wchodząc w link znajdujący się w wiadomości.
3. Logujemy się na stronę xendpay.com – Kliknij tutaj! i klikamy przycisk „Zweryfikuj dokumenty” znajdujący się na środku ekranu.
4. Przechodzimy do weryfikacji naszych dokumentów. Jeśli chcecie zweryfikować się skanem (zdjęciem) dowodu osobistego, zaznaczacie „Krajowy dokument tożsamości z EOG”, dołączacie plik i następnie wybieracie typ dokumentu potwierdzającego Wasz adres zamieszkania. Ja wybrałem „Wyciąg bankowy” i podesłałem im PDF potwierdzenia wykonania przelewu (mBank, w którym mam konto, wpisuje adres nadawcy na takim dokumencie) . To wszystko, czekamy teraz 1-3 dni na wiadomość o pomyślnej weryfikacji! Ja otrzymałem ją już następnego dnia.

5. Po pomyślnej weryfikacji naszych dokumentów, logujemy się na konto i naszym oczom powinien ukazać się widok jak na poniższym zdjęciu (chodzi o komunikat „Konto zweryfikowane”). Jeśli tak nie jest, skontaktujmy się z serwisem przez zakładkę „Pomoc”.

6. Czas na wysłanie przelewu. Możemy go zrobić „sami do siebie”, czyli płacąc w PLN z 1 rachunku otrzymamy przelew w funtach (lub innej, wybranej walucie) na nasze konto walutowe/Revolut/Monese/N26. Klikamy „Wyślij pieniądze” i wybieramy kraj pochodzenia „Polska”, a kraj docelowy „Wielka Brytania”. Warunkiem otrzymania bonusu jest wysłanie równowartości co najmniej 100$/£/€, a więc musimy dostosować kwotę przelewu zgodnie z poniższym obrazkiem (w chwili robienia przez Was tej akcji, kurs danej waluty na pewno będzie inny):

7. Przechodzimy dalej, wypełniamy „Dane odbiorcy”. Jeśli sami jesteśmy odbiorcami tego przelewu, wpisujemy swoje dane. W przypadku Revolut, dane konta uzyskamy klikając bieżącą walutę widoczną w lewym górnym rogu, a następnie niebieski „+”. Dodajemy GBP, wybieramy ją i wchodzimy w „Szczegóły” – tam znajdziemy nasz numer konta i kod bankowy (w Revolut opisany jako „Numer rozliczeniowy”). Używamy danych z zakładki „Lokalny”, NIE „SWIFT”!
8. Klikamy dalej i sprawdzamy, czy nasze dane się zgadzają. To ważne, w przypadku pomyłki istnieje szansa utraty środków! Wybieramy „Cel przelewu” i „Źródło pieniędzy” – ja wybrałem dwukrotnie „Oszczędności”.

9. Nasza transakcja została potwierdzona! W tym momencie musimy dokonać przelewu bankowego z dowolnego konta w PLN (polski złoty) wg. danych widocznych na stronie (Jeśli w swoim banku musicie podać adres firmy: „Level 32, One Canada Square, Canary Wharf, London, E14 5AB”). Pamiętajmy, że jako „Tytuł przelewu” używamy znaków podanych jako „Referencje” – są one indywidualne do każdego przelewu!.
10. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, w ciągu 3 dni roboczych powinniśmy otrzymać przelew powiększony o uzyskany bonus (w przypadku £ około 52zł!). Jak widać, nie było to trudne! 🙂 Zapraszamy na naszą stronę po inne podobne akcje!

Jak zamknąć konto w XendPay?

XendPay nie jest fintechem ani bankiem – nie musimy zamykać naszego konta, ponieważ nie wiążą się z tym żadne koszty stałe. Jeśli jednak chcemy to zrobić (np. jeśli nie planujecie dalszego korzystania z serwisu), musimy wejść na stronę i napisać do serwisu z prośbą o usunięcie naszego konta pod tym linkiem: Kliknij tutaj – formularz kontaktowy XendPay!

Serwis Returneo.pl nie odpowiada za aktualność artykułu na dzień jego czytania, powyższy post ma charakter wyłącznie informacyjny. Podmiotem odpowiedzialnym ustalającym warunki jest organizator promocji. Biorąc w niej udział, oświadczasz, że akceptujesz wszystkie zasady przedstawione na stronach docelowych w/w akcji.

Zostaw komentarz: