Jak zarobić za otworzenie konta w banku? Zapraszamy do poradnika!

Jak już pewnie zauważyliście, rozpoczęliśmy publikowanie artykułów z promocjami dotyczącymi banków. Niektóre pozwalają nam zarobić nawet 550zł za spełnienie prostych warunków, a więc stanowczo jest to opłacalne przedsięwzięcie. W przyszłości planujemy również opublikować interaktywny ranking poszczególnych ofert oraz ankietę, która pozwoli wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla osób zainteresowanych długoterminowym korzystaniem z usług danego banku.

Na czym dokładnie polega zarabianie na promocjach bankowych?

To dosyć proste – banki chcą nas zachęcić do założenia konta jako nowy klient – statystyka mówi, że większość z nas zacznie z niego regularnie korzystać, a to spowoduje zarobek banku. Stąd ta „walka” między poszczególnymi ofertami, które przyciągają naszą uwagę coraz to niższymi opłatami, unikalnymi funkcjami jak np. zarządzanie rachunkami z różnych banków z poziomu jednej strony, a nawet bonusem za spełnienie prostych warunków!

Istnieje jednak grono osób, które zakładają konto „dla samego bonusu” – wykonują oni wymagane aktywności, a następnie po wypłacie premii zamykają konto. Co najważniejsze, jest to działanie w pełni dozwolone przez regulaminy promocji oraz banków. Kreuje to pewną okazję do zarobku – zakładając że tworzylibyśmy tylko jedno konto bankowe w miesiącu, możemy się spodziewać dodatkowego, regularnego dochodu na poziomie 200-550zł miesięcznie. Zarabianie w ten sposób nie jest czasochłonne– poza założeniem konta jest to około 5 minut na każde konto w ciągu miesiąca, chyba warto się tym zainteresować, prawda? 🙂 W każdym artykule dedykowanym danej promocji na końcu znajdziecie informację, jak dane konto zamknąć – często mamy możliwość złożyć rezygnację z poziomu bankowości elektronicznej, czemu poświęcamy zaledwie kilka kliknięć myszką.

W kwestii podatków, wszystkie publikowane na naszym portalu promocje są zwolnione z podatku na mocy ustawy, a więc otrzymany bonus pozostaje do naszej dyspozycji w pełnej kwocie oraz nie musimy go wykazywać w naszym zeznaniu rocznym (potocznie mówiąc, w „picie” czyli PIT-38, składanym przez każdego pełnoletniego, który osiągnął jakikolwiek dochód poza zwolnionym z podatku). Jeśli byłoby inaczej, umieścimy stosowną informację w dedykowanym artykule.

Tak może wyglądać Twój portfel, jesteś chętny? 🙂

Jak wyglądają warunki, które musimy spełnić?

Przykładowym warunkiem może być wymóg otrzymania minimalnej kwoty 1000zł wpływów na konto w danym miesiącu – możemy go spełnić poprzez np.: wpłatę swojego wynagrodzenia na to konto w oddziale banku, wpłatę gotówki we wpłatomacie lub przelew z dowolnego konta bankowego – możesz poprosić swoją rodzinę lub znajomego o „5-minutową pożyczkę”, ponieważ liczy się sama „operacja” wpływu – od razu po otrzymaniu pieniędzy odsyłasz je do nadawcy i koniec, warunek spełniony a bonus przyznany!

Drugim najczęściej spotykanym warunkiem jest konieczność wykonania transakcji kartą na określoną kwotę, np. 400zł w ciągu miesiąca. Jego spełnienie nie powinno być dla nikogo problemem – wystarczy zamienić płatności gotówką na użycie karty płatniczej podczas codziennych zakupów (lub jak wyżej, umówić się że to Ty płacisz za rodzinne zakupy w sklepach).

Trzecim i ostatnim warunkiem może być wykonanie minimalnej ilości przelewów używając bankowości elektronicznej. Jest to jednak stosunkowo rzadko spotykany wymóg. W tym przypadku nie ma wyszczególnionej kwoty, na jaką muszą one opiewać, więc w praktyce wystarczy wysłać 0.01zł do kilku znajomych lub rodziny!

Pamiętajcie, że wystąpienie wyżej wymienionych warunków nie jest obowiązkowe! W każdej opublikowanej przez nas promocji znajdują się szczegółowo opisane informacje, co musimy zrobić, aby zyskać. Najczęściej spotkamy się z dwoma wymaganymi aktywnościami, które przybliżą nas do otrzymania premii.

Jak znaleźć promocje bankowe i z nich skorzystać?

Aktualne oferty banków, w których otrzymamy bonus, będą się stale pojawiać na naszym blogu. Utworzyliśmy nową zakładkę „Promocje bankowe”, aby ułatwić Wam nawigację po stronie i znalezienie informacji, które bezpośrednio Was interesują.

Pamiętajmy, że udział w promocji możemy wziąć jedynie z bezpośredniego przekierowania z naszych artykułów (klikając w zamieszony link lub baner) – są to akcje dedykowane i w większości przypadków nie znajdziemy ich na stronie banku, czy w wyszukiwarce Google. Ważne jest również, aby proces składania wniosku (często z weryfikacją online – „na selfie”) zakończyć „za jednym razem”.

Jeśli jednak, niezależnie od nas, strona banku została zamknięta lub wystąpił błąd, sprawdźmy swoją pocztę (jeśli zdążyliśmy ją już podać we wniosku) mailową, ponieważ tam najczęściej znajdziemy link do wznowienia procesu lub numer kontaktowy z bankiem, który udzieli nam wymaganej pomocy.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do zakładki „Kontakt” u góry – z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Blog Returneo.pl ani jego autorzy nie odpowiadają za promocję. Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i wyraża osobiste przemyślenia autora. Podmiotem odpowiedzialnym jest bank, w którego promocji zamierzamy wziąć udział, tam również znajdują się pełne warunki uczestnictwa i regulaminy.

4 thoughts on “Jak zarobić za otworzenie konta w banku? Zapraszamy do poradnika!

Zostaw komentarz: