Co to PayPal? Jak go używać, jakie niesie korzyści?

PayPal to międzynarodowy system płatności, którym można płacić w znacznej części sklepów internetowych (głównie zagranicznych). Zakładając konto otrzymujemy możliwość dodania swojej karty, rachunku bankowego do wypłat oraz otrzymywania pieniędzy poprzez przelewy na adres mailowy.

Płacenie w sklepach poprzez PayPal jest jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych możliwości – w razie oszustwa ze strony sklepu możemy założyć im najpierw spór, a jeśli nie przyniesie to pozytywnego skutku (oszuści najczęściej nie odpisują w tej formie) roszczenie – wtedy obsługa PayPal przyjrzy się sprawie i rozstrzygnie, która ze stron ma rację (w przypadku wymienionym wcześniej w większości od razu zwracają pieniądze). W połączeniu z płatnością kartą (daje to nam możliwość zgłoszenia chargeback w ostateczności, wtedy bank sprawdzi szczegóły problemu) jest to praktycznie w pełni bezpieczna metoda finalizowania transakcji internetowych.

Jest to również pełna wygoda, płatność PayPalem trwa szybko, jest intuicyjna i wielu sklepach umożliwia pominięcie etapu rejestracji konta (Dane do wysyłki będziemy mogli wybrać/wprowadzić na ekranie podsumowania płatności). Daje nam to również prostą metodę kontroli naszych wydatków na zakupy sieciowe. Dodatkowo PayPal automatycznie przewalutowuje nasze środki, aby sfinalizować transakcję bez najmniejszych problemów.

PayPal to również oszczędność pieniędzy – na tę chwilę mają oni program zwrotu kosztów odesłania towaru. Możemy z niego skorzystać do 12 razy w ciągu roku kalendarzowego. Przyda się to chociażby w przypadku, gdy towar okazał się wadliwy, a sprzedawca wymusza odesłanie go do jego siedziby. Oczywiście zwroty pełnowartościowych towarów również są refundowane. Aby skorzystać z programu zwrotów należy uaktywnić go jednym kliknięciem na tej stronie: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/refunded-returns a w przypadku chęci uzyskania refundacji należy wypełnić wniosek dostępny w szczegółach transakcji, której dotyczył zwrot pod linkiem ” Odzyskaj koszty odesłania przedmiotu”. Wymagane jest potwierdzenie nadania wraz z widoczną kwotą.

Jak założyć konto PayPal?

 1. Wchodzimy na stronę PayPal.com – Kliknij tutaj!
 2. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk załóż konto, klikamy go i postępujemy zgodnie z poleceniami
 3. Wedle uznania (osobiście polecam) dodajemy kartę płatniczą, aby nie mieć potrzeby wpłacania pieniędzy na konto PayPal (będą one automatycznie pobierane z karty wraz z przewalutowaniem, jest to widoczne przy podsumowaniu)
 4. Wedle uznania dodajemy rachunek bankowy i go potwierdzamy, polecam to zrobić bo w przyszłości możemy chcieć wypłacić zgromadzone fundusze.
 5. Opcjonalnie (przy dodaniu karty nie ma takiej potrzeby), wpłacamy środki na konto poprzez doładowanie błyskawiczne Trustly
 6. Gotowe! Możemy zacząć płacić za nasze zakupy w internecie!

Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

 1. Logujemy się na nasze konto PayPal.
 2. W razie potrzeby przewalutowujemy środki na PLN w tym oknie: Kliknij tutaj!
 3. Powróciwszy do zakładki Podsumowanie, klikamy „Wypłać środki” (Po lewej, przy doładowaniach)
 4. Wpisujemy dokładną kwotę, sprawdzamy numer rachunku bankowego.
 5. Klikamy kontynuuj, jeszcze raz sprawdzamy dane i naciskamy „Wypłać xxx PLN”.
 6. Gotowe! Pieniądze powinny pojawić się na naszym koncie w ciągu kilku dni roboczych.

Blog Returneo.pl ani jego autorzy nie odpowiadają za zgodność powyższych treści. Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Podmiotem odpowiedzialnym jest PayPal, tam również znajdują się pełne warunki uczestnictwa.

Zostaw komentarz: