Jak łatwiej spełniać warunki nawet w kilku bankach jednocześnie? Poradnik!

Chcesz zacząć robić promocje bankowe, ale w głowie masz wątpliwość: „Czy nie zapomnę zrobić żadnej z transakcji i nie pomylę się w ich ilości?” To zrozumiałe, warunki do spełnienia początkowo wyglądają na trudne i zawiłe, jakby były wprowadzone tylko po to, aby się pogubić i nie dostać należnej nagrody. Jest w tym trochę racji – efekt dla banku jest wtedy ten sam bo przecież założyłeś konto, ale nie trzeba Ci nic wypłacać. Jednak nie jest to głównym celem, dlaczego musimy wykonywać takie transakcje. Przy ich pomocy, bank chce nas zmotywować do „przetestowania” danego produktu, co zwiększa szansę na to, że zostaniesz z nim na dłużej – przyzwyczaisz się do niego w takim stopniu, że nie będziesz chciał tego zmieniać. 🙂

W tym poradniku przedstawimy Ci nasz sposób, jak zapobiec wszelkim pomyłkom i łatwo dojść do etapu wypłaty nagrody, nie poświęcając temu dużych ilości czasu.

Na czym to polega?

W skrócie – na zapisywaniu! Brzmi prosto, prawda? 🙂 To najbardziej skuteczny sposób, jaki dotychczas znaleźliśmy. Wystarczy, że po wzięciu udziału w danej akcji zapiszesz sobie jej warunki tak, abyś mógł je później skreślać lub w inny sposób oznaczać jako spełnione. Za każdym razem, gdy płacisz w sklepie, czy przelewasz sobie przykładowe „1000zł”, zaznaczasz to w swojej notatce dla danego konta. Dzięki temu nie zapomnisz o żadnej transakcji, nawet jeśli na Twojej głowie jest kilka kont bankowych!

Czego potrzebuję, aby zastosować porady z tego poradnika?

Nasza metoda jest wyjątkowa, ponieważ nie ogranicza się do jednego medium jakim jest np. telefon komórkowy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykonał ją na papierze, komputerze, czy smartfonie (zarówno iPhone, jak i tych z Androidem) – gdzie tylko chcesz! Pokażemy Ci, jak to wygląda w przypadku m.in. notatki na smartfonie. Możesz do niej użyć jednego z poniższych programów (lub aplikacji zainstalowanej przez producenta Twojego telefonu).

GOOGLE KEEP (bezpłatna; IOS i Android)

Kliknij w ikonę, aby pobrać aplikację.

To oficjalna aplikacja-notatnik firmy Google. Pozwala na łatwą synchronizację ze swoim kontem, a więc i na dostęp do notatek z każdego urządzenia w dowolnym miejscu. Przejrzysta i łatwa w użytkowaniu.

EVERNOTE (bezpłatna; IOS i Android)

Kliknij w ikonę, aby pobrać aplikację.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do robienia notatek. Równie łatwa w użytkowaniu co Google Keep, ale wspierająca bardziej zaawansowane funkcje.

Jak to wygląda w przypadku smartfona?

Jako autor tego artykułu, pokażę Ci moją osobistą notatkę, na której polegam przy regularnym uczestnictwie w promocjach bankowych. Używam do tego aplikacji „Notatki” wbudowanej w system mojego telefonu (jest on firmy Huawei), ale u innych producentów wygląda to bardzo podobnie. Jeśli jednak nie masz takiej aplikacji, koniecznie pobierz jedną z dwóch wskazanych wyżej.

Wszystkie informacje na temat warunków danej promocji (jak i również minimalnych transakcji, aby konto i karta były bezpłatne) znajdziesz w dedykowanym jej artykule na naszym portalu oraz na stronie promocji banku (i regulaminie). Zaglądaj tam zawsze, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości.

Na samej górze zapisałem sobie warunki niezależne od promocji, a oferty danego konta. Zrobiłem to dlatego, że w miesiącu między złożeniem dyspozycji zamknięcia konta a faktycznym jego usunięciem, muszę (i Ty również, nie ma tu „wyjątku” 😀 ) spełnić ten warunek. W przeciwnym wypadku zostanie naliczona opłata za nieaktywne konto czy kartę (od 3 zł do 15 zł na tę chwilę – zależy od banku) – naprawdę nie warto tracić pieniędzy w ten sposób. Dodatkowo, niektóre konta są na tyle atrakcyjne, że warto je zostawić (np. jako skarbonka na dany cel, konto wydzielone na opłaty) – musisz jednak pamiętać, aby w każdym miesiącu wykonywać te transakcje.

Wyświetl obrazek w pełnym rozmiarze: Kliknij tutaj!

Niżej znajduje się lista ułożona w hierarchii: „Bank – miesiąc – warunek”. Możesz ją oczywiście zmodyfikować według własnego uznania (na przykład umieszczając „miesiąc” na samej górze). Po każdej czynności tj. przelew zasilający/wpłata czy transakcja kartą, odznaczasz linijkę ją określającą. Sam widzisz – to bardzo proste, a znacznie zmniejsza czas, jaki musimy poświęcić bankom.

Jak zrobić taką listę na komputerze?

Ogólna zasada jest taka sama jak w przypadku smartfona, różnica tkwi w wyborze programu, w którym wykonasz taką notatkę. Z doświadczenia wspomnę, że najłatwiej jest ją zrobić w dowolnym arukuszu kalkulacyjnym (np. Excel z pakietu Office; z bezpłatnych polecam LibreOffice Calc). Zaletą tego rozwiązania jest łatwa możliwość rozbudowy o kolejne promocje oraz przejrzysty wygląd. Niestety, wadą jest fakt, że prawdopodobnie nie nosisz swojego komputera zawsze ze sobą i zwyczajnie możesz zapomnieć o wpisaniu danej transakcji do arkusza (w przypadku telefonu z czasem wyrobisz sobie nawyk edytowania notatki od razu po zakupie).

Drugi (i lepszy) sposób to rozwiązanie hybrydowe na linii komputer-smartfon. Dokonasz tego wraz z podlinkowaną wyżej aplikacją Google Keep. Dzięki synchronizacji, Twoja notatka będzie zawsze aktualna na wszystkich urządzeniach, gdzie zalogowałeś się na swoje konto Google. Pozwala Ci to na bieżąco odznaczać transakcje jako wykonane, a zarazem wygodnie i czytelnie je analizować na dużym ekranie monitora. Aby wejść w nasze notatki na komputerze, musimy przejść na tą stronę i się zalogować: Kliknij tutaj – Google Keep!

Trzecia i ostatnia prezentowana przez nas metoda to standardowy wpis tekstowy – w notatniku lub innym programie (np. Office Word; LibreOffice Writer). Nie wymaga ona od Ciebie umiejętności zaawansowanej obsługi komputera, a również spełnia swoje zadanie. Jeśli zdecydujesz się z niej skorzystać, radzimy, abyś nie usuwał wpisu danej transakcji po jej wykonaniu, ale oznaczał je np. symbolem „@” jak na poniższym obrazku. Ułatwi Ci to ewentualną weryfikację, czy poprawnie przepisałeś warunki ze strony banku.

Przykładowa notatka.

I ostatnia, analogowa opcja – papierowa notatka!

Jeśli powyższe dwie metody Cię nie przekonały, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takową notatkę sporządzić w formie papierowej. Możesz narysować sobie kwadraty obok każdego warunku jak na poniższym zdjęciu lub zwyczajnie przekreślać dokonaną transakcję. Jest to najprostsza metoda, ale niestety, ma poważną wadę – kartkę łatwo zgubić, a to zmusi Cię do ponownego sprawdzenia w historii rachunku, które warunki już spełniłeś. Dodatkowo, jak w przypadku dokumentu na komputerze, możesz zapomnieć zaznaczyć odpowiednie linijki i tym samym pogubisz się w dalszym wykonywaniu transakcji.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz poradnik w znacznym stopniu ułatwi Ci zgarnianie nagród w promocjach, które publikujemy na naszej stronie. Wykonanie stosownej notatki/dokumentu to kwestia kilku minut, a może oszczędzić wiele wysiłku i zwiększyć Twoją pewność, że otrzymasz należną premię. Życzymy wysokich zarobków! 🙂

Serwis Returneo.pl nie odpowiada za aktualność artykułu na dzień jego czytania, powyższy post ma charakter wyłącznie informacyjny i wyraża osobiste przemyślenia autora. Podmiotem odpowiedzialnym ustalającym warunki jest organizator promocji. Biorąc w niej udział, oświadczasz, że znasz i akceptujesz wszystkie zasady przedstawione na stronach docelowych w/w akcji.

Zostaw komentarz: