Jak zacząć oszczędzać na zakupach w internecie dzięki cashback?

UWAGA: Na start polecamy wykonać akcję Rakuten, w której otrzymujemy 40zł za zakupy powyżej 100zł na np. AliExpress. Link do poradnika: Kliknij tutaj!

Dużo kupujesz w internecie i jedynymi dotychczasowymi opcjami obniżenia kosztów były kupony rabatowe? Nigdy nie oszczędzałeś na zakupach? Dobrze trafiłeś – jest cashback!

Cashback to angielskie słowo oznaczające zwrot gotówki. Coraz częściej możesz go spotkać ze względu na rozrost serwisów umożliwiających oszczędzenie na zakupach w sieci. Serwisy cashback działają na zasadzie programów partnerskich, za zakup w danym sklepie z ich przekierowania (stąd potrzeba wpisywania sklepu w wyszukiwarkę serwisu cashback) otrzymują one prowizję, którą dzielą się z nami.

Procent zwrotu jest różny; może wynosić nawet 20%, ale i 1% – w zależności od sklepu. Wiele serwisów oferuje bonus za rejestrację, średnio 5-10$ – jest to bardzo dobry sposób, aby oszczędzić więcej. Polecam zarejestrować się w każdym z popularniejszych serwisów cashback (zakładka na stronie u góry), spełnić warunki i odebrać bonusy, nawet jeśli serwis nie oferuje najwyższego % zwrotu dla danego sklepu – zawsze można podzielić zakup, aby idealnie spełnić warunek bonusu.

Przykład:

W chwili pisania tego artykułu największy zwrot na AliExpress oferuje TopCashBack – 9%, ale Rakuten rozdaje bonus 10$ – aby go otrzymać należy w ciągu 90 dni od rejestracji wydać łącznie powyżej 25$, zwrot na Aliexpress jest równy 4.5%, a więc koszyk warty w sumie 90$ dzielę na 26$ oraz 64$ i pierwszą część kupuję przez Ebates, drugą przez TopCashBack. Dzięki temu zamiast 8.1$ oszczędności w samym Topcashback, otrzymuję 11.7$ z Ebates (10$ bonus + 1.7$ cashback) oraz 5.76$ z TopCashBack = 17.46$ (~63zł na dzień 29.07.2017) . Ponad dwa razy tyle niż korzystając z jednego serwisu!

Generalnie zakupy przy użyciu serwisów cashback wyglądają podobnie:

  1. Logowanie (lub rejestracja nowego konta), wyłączenie adblock (włączony może nam zablokować ciasteczko, które pozwala na automatyczne zarejestrowanie zwrotu)
  2. Wpisanie do wyszukiwarki w serwisie nazwy sklepu, w którym planowane są zakupy
  3. Zapoznanie się z wysokością zwrotu, kliknięcie przycisku w serwisie.
  4. Przekierowanie na stronę sklepu, zakupy, płatność
  5. Oczekiwanie na maila/powiadomienie o naliczonym zwrocie (powinno przyjść w ciągu 7 dni)
  6. Potwierdzenie zwrotu – trwa od 10 do 60 dni, taki czas jest spowodowany możliwością anulacji zamówienia
  7. Manualna lub automatyczna wypłata.

Jeśli zwrot nie został nam naliczony należy napisać do pomocy technicznej danego serwisu, linki kontaktowe możecie znaleźć we wpisach dotyczących konkretnych stron.

Po otrzymaniu środków na PayPal możemy je wypłacić na konto bankowe lub wydać przy następnych zakupach. Więcej informacji tutaj: Kliknij tutaj!

Polecane przez nas serwisy, w których rejestracja jest bezpłatna znajdują się w tej zakładce: Kliknij tutaj!

Proces zakupu na przykładzie serwisu TopCashBack:

Blog Returneo.pl ani jego autorzy nie odpowiadają za promocję. Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Podmiotem odpowiedzialnym każdej promocji jest serwis, który umożliwia wzięcie w niej udziału, tam znajdują się również pełne warunki uczestnictwa.

Zostaw komentarz: