[Do odwołania] 60zł (15€) bonusu za założenie konta w Bitpanda!

Bitpanda to działająca od 2014 roku niemiecka giełda, na której możemy dokonywać inwestycji zarówno w kryptowaluty jak i metale szlachetne (są nimi np. złoto, srebro i platyna). Polecana ze względu na przejrzysty interfejs, brak prowizji za wypłatę przelewem SEPA (przelew realizowany na konta bankowe w obrębie Unii Europejskiej). Aktualnie możemy uzyskać nawet 60zł (15€) bonusu za rejestrację i zakup kryptowalut powyżej 25€ – oczywiście możemy od razu wymienić je z powrotem na gotówkę, którą później (powiększoną o bonus) wypłacamy na swoje konto bankowe. Bonus jest podzielony na dwa etapy:

  • 45zł (10€) otrzymujemy za wpłatę co najmniej 25€ i zakup pierwszej, dowolnej kryptowaluty,
  • 23zł (5€) otrzymujemy za uczestnictwo w “Akademii Bitwala” i rozwiązania quizu o kryptowalutach z wynikiem co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi;

Jak otrzymać bonus w wysokości 45zł (10€)?

To proste – zajęło mi jedynie 10 minut! Najpierw musimy się zarejestrować z linka poniżej (promocja obowiązuje tylko przy bezpośredniej rejestracji z przekierowania – nie możemy wpisać “Bitpanda” w Google i się zarejestrować). Aby to zrobić, potrzebujemy:

  • Dokument tożsamości/Paszport
  • Dowolne konto bankowe, z którego dokonamy wpłaty (możemy wybrać płatność kartą, do czego polecamy bezpłatne konto N26 prezentowane w jednym z naszych artykułów– Revolut nie jest obsługiwany, a polskie banki mogą naliczyć dodatkową prowizję za przewalutowanie)

1. Jeśli jesteśmy już gotowi, wchodzimy na stronę Bitpanda, klikając w ten link (promocja obowiązuje tylko przy rejestracji z przekierowania): Kliknij tutaj! – rejestracja w Bitpanda!
2. Klikamy “Get started now” i wypełniamy swoje dane (zgoda na newsletter jest nieobowiązkowa).
3. Potwierdzamy swój adres e-mail wchodząc w link w otrzymanej wiadomości, podajemy dalsze informacje. Gdy ukaże się nam poniższy ekran, odpowiadamy na pytania zgodnie z prawdą (są one związane z obowiązkiem podatkowym).

4. W moim przypadku na pierwsze pytanie (“Pochodzenie środków, które zainwestujesz na Bitpanda”) odpowiedziałem “Oszczędności”, czyli “Savings”.

5. Następne pytanie dotyczy statusu naszego zatrudnienia. Ja wybrałem “Student” jak poniżej:

6. W kolejnym kroku musimy odpowiedzieć, czy chcemy utworzyć konto firmowe, czy osobiste. U większości z Was będzie to odpowiedź “Osobiste” czyli “Personal” jak niżej:

7. Teraz musimy podać nasz przybliżony, roczny dochód netto. Zaznaczamy go zgodnie z prawdą!
8. Przedostatnie pytanie dotyczy naszych oszczędności -w wolnym tłumaczeniu: “Ile posiadasz oszczędności?” (“What is your rough net worth in euro?”). Odpowiadamy zgodnie z prawdą!
9. Ostatnie pole formularza prosi nas o przewidywaną wartość inwestycji, których zamierzamy wykonać w przeciągu roku (“What is your expected total investment per year in euro?”). Jeśli korzystamy z Bitpanda tylko w celu uzyskania bonusu, będzie to oczywiście pierwsza odpowiedź jak poniżej:

10. Gotowe! Naszym oczom ukaże się poniższy widok. Klikamy na nim “Verify now” jak poniżej, co przekierowuje nas do weryfikacji naszego dokumentu tożsamości.

11. Wybieramy typ dokumentu, w moim przypadku był to dokument osobisty, czyli “Identity card”.

12. Zaznaczamy kraj, w którym dokument był wydany – posiadam polski dowód osobisty, więc zaznaczam “Poland”. W moim przypadku preferowany język do weryfikacji to angielski, czyli “English”. Nie łączymy się z konsultantem podczas wideo-rozmowy, a więc polecenia są bardzo proste!
13. Potwierdzamy, że zgadzamy się na politykę prywatności firmy dokonującej weryfikacji i oświadczamy, że robimy ją z własnej woli. Klikamy “Continue”.
14. Jeśli proces rejestracji był przez nas wykonywany na komputerze, otrzymamy link (możemy wybrać opcję przesłania go SMSem na nasz numer telefonu)/QR kod, który musimy otworzyć, aby przejść weryfikację. Ważne! Nie zamykamy strony na komputerze podczas weryfikacji z użyciem telefonu!
15. Używając telefonu, wykonujemy krótki filmik, w którym musimy się poruszyć zgodnie z poleceniem widocznym na ekranie oraz (w moim przypadku) głośno wypowiadamy pojawiające się cyfry. Dołączamy zdjęcia dwóch stron naszego dowodu i potwierdzamy kliknięciem.
16. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, naszym oczom powinien ukazać się poniższy widok:

17. Czekamy na wiadomość (przychodzi na naszą pocztę e-mail), która informuje nas o zakończeniu weryfikacji. W moim przypadku czekałem symboliczne 5 minut od przesłania zdjęć dokumentu. Wchodzimy na stronę Bitpanda: Kliknij tutaj! – giełda Bitpanda! i wybieramy “Deposit now” u góry.
18. Wybieramy walutę, w przypadku N26 będzie to “Euro”. Następnie kartę płatniczą (N26 oferuje kartę “Mastercard”) – możemy również wykonać transfer przelewem, ale przy tak niskiej kwocie jest to niepotrzebny wysiłek i strata czasu. Musimy wpisać co najmniej 25.5€ – prowizja od wpłaty kosztuje około 0.4€, które zostanie odjęte po zakończeniu transakcji.
19. Dokonujemy płatności. Gdy nasze saldo powiększy się o wpłaconą kwotę (musi wynosić co najmniej 25€), klikamy u góry “Trade”, “Buy” i wybieramy dowolną kryptowalutę – polecam Ethereum (ETH) ze względu na małe wahania w cenie przy takiej kwocie transakcji. Kupujemy ją za całe nasze saldo (klikamy “Max”).
20. Od razu po zakupie, nasze “Total funds in EUR” powinno się powiększyć o kwotę 10€. Dokonujemy wtedy sprzedaży (lub czekamy na wzrost wartości kryptowaluty – na swoją odpowiedzialność) klikając po lewej stronie ekranu na “Ethereum” oraz “Sell”. Wybieramy saldo w “EUR”, ponieważ w nim mamy swój bonus, który chcemy wypłacić. Klikamy “Max”, aby sprzedać całą ilość naszych kryptowalut.
21. W tym momencie, powinniśmy mieć około 34€ w naszym saldzie, co daje kwotę ok. 155zł – nasz bonus po odjęciu prowizji transakcyjnych wynosi teraz około 45zł. Możemy teraz wziąć udział w dodatkowej akcji z quizem dot. kryptowalut lub dokonać wypłaty z pomocą poradnika poniżej.

Jak otrzymać dodatkowe 23zł (5€) bonusu?

Dodatkową nagrodę w wysokości 5€ otrzymamy poprzez udział w “Akademii Bitpanda” – platformie e-learningowej, skupiającej się na kryptowalutach. Bonus ma postać Tokenów BEST, które możemy od razu wymienić na walutę Euro i wypłacić. Aby je odebrać, wystarczy, że wejdziemy na stronę Akademii: Kliknij tutaj! – akademia Bitpanda!, klikniemy “Start learning” i “Check your knowledge”. Test składa się z 15 pytań, na które musimy udzielić co najmniej 12 poprawnych odpowiedzi. Nie ma czego się bać – możemy podchodzić wielokrotnie do testu, a dodatkowo dla naszych czytelników udostępniamy odpowiedzi do dużej części pytań. W celu ich otrzymania, prosimy o kontakt np. poprzez formularz na naszej stronie lub fanpage @returneopl!

Jeśli odpowiedzieliśmy poprawnie na wymaganą liczbę pytań, w naszym portfolio na stronie Bitpanda: Kliknij tutaj – profil Bitpanda! pojawi się odpowiednia ilość Tokenów BEST o wartości ok. 5€. Klikamy na nie, wybieramy “Sell” i klikamy “Max”, aby sprzedać ich całość. Gotowe! Teraz możemy dokonać wypłaty!

Jak dokonać wypłaty w Bitpanda?

Możemy dokonać wypłaty środków klikając “Withdraw” przy naszym rachunku w EUR. Podajemy dane do przelewu SEPA – niestety, Revolut nie jest obsługiwany, więc musimy posłużyć się innym rachunkiem obsługującym Euro. Polecamy bank N26 – dane do przelewu znajdziemy w aplikacji, wchodząc w zakładkę “Actions”, “Add money”, a następnie “Bank transfer”.

Jak zamknąć konto w Bitpanda?

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani dalszym korzystaniem z usług Bitpanda, możemy zamknąć nasze konto, pisząc w formularzu (na dole strony) pod tym linkiem: Kliknij tutaj – formularz kontaktowy! Pamiętajmy, aby przed zamknięciem konta, wypłacić zgromadzone na nim środki!

Serwis Returneo.pl nie odpowiada za promocję, powyższy post ma charakter wyłącznie informacyjny. Podmiotem odpowiedzialnym ustalającym warunki jest opisywana powyżej firma/usługa. Biorąc udział w promocji, oświadczasz, że akceptujesz wszystkie zasady przedstawione na stronach docelowych w/w akcji.

Leave a Reply