Co to są Airdropy i jak na nich zarobić? – poradnik!

Zainteresowałeś się darmowym zarobkiem na kryptowalutach? Pomożemy Ci zrozumieć, na czym to polega i czego potrzebujesz, aby zacząć. Zarabianie na Airdropach wymaga od Ciebie podstawowej znajomości działania kryptowalut, korzystania z portfela krypto i sprzedaży na giełdach kryptowalut. Nie martw się – przyszłości znajdziesz u nas poradniki dotyczące tych zagadnień!

Co to są te „Airdropy”?

Same Airdropy (tak się nazywają takie rozdania kryptowalut) to nic innego jak sposób ich twórców na zyskanie rozgłosu i inwestorów. Bonus otrzymujemy za np. udostępnienie jakiegoś posta na Facebooku, Twitterze, Telegramie itd. Niestety nie każdy Airdrop, w którym bierzemy udział, zyskuje rozgłos, a to ten czynnik głównie decyduje o późniejszej możliwości wymiany naszych kryptowalut na gotówkę. Niektóre projekty albo wcale nie wypłacają środków, albo upadają nie osiągając minimalnej ceny na giełdzie. Stąd uczestnictwo w tych promocjach powinniśmy traktować jako dodatkowa „szansa”, a nie coś pewnego. Akcje, w których braliśmy udział przed opublikowaniem tego artykułu pozwalały na wypłatę gotówki od momentu rejestracji w około 2 do 6 miesięcy.

Ile możemy zarobić na Airdropach?

To zależy od konkretnej akcji. W każdym wpisie poświęconym darmowym kryptowalutom umieszczamy przewidywaną wartość tokenów (jednostek kryptowaluty), które otrzymamy, jeśli projekt się powiedzie. W przypadku sukcesu, jest to wartość w przedziale od 40 do 700zł! To realna szansa – na przełomie 2018/2019 airdrop Energi (NRG) wypłacił swoim użytkownikom 100NRG o wartości ~700zł, które można było bezproblemowo wypłacić na swoje konta bankowe!

Czego potrzebujemy, aby zacząć?

Jest to jeden z najprostszych sposobów na zarobek, a więc nie wymaga wielu działań. Co najważniejsze, nie wymaga inwestycji, a większość Airdropów mogą wykonywać osoby poniżej 18 roku życia. Akcje możemy wykonywać na swoich prawdziwych kontach społecznościowych, ale w takim przypadku narażamy się na rosnący spam – polecamy utworzyć oddzielne konta wymienione poniżej:

  • Konto w komunikatorze Telegram
  • Konto Twitter
  • Portfel kryptowalut (polecamy MEW Wallet – znajdziemy go w Google Play lub AppStore)
  • i zależnie od danej akcji inne – np. Reddit.

Gdzie znajdę Airdropy?

Publikujemy je regularnie w zakładce „Airdropy” na naszej stronie. Zajrzyj tam od czasu do czasu, staramy się wybierać projekty o największej szansie na realny zarobek – Airdropów w internecie jest tona, ale większość to dzieło oszustów liczących na otrzymanie wpłat na projekty bez pokrycia i przyszłości.

Otrzymałem kryptowaluty, jak mogę je wymienić na prawdziwą gotówkę?

Na wstępie musisz sprawdzić, czy jest już możliwy handel nimi na giełdach. W tym pomoże Ci wyszukiwarka Google oraz strona Coinmarketcap.com. Najpopularniejsze markety (giełdy) to: binance, kucoin i coinbase. Jeśli tak, załóż tam konto, zdeponuj swoje kryptowaluty i wymień je na Bitcoin (opłacalny jedynie przy transakcjach większych niż 1000zł ze względu na wysokie prowizje transakcyjne) lub Ethereum. Te kryptowaluty możesz później sprzedać np. na giełdzie bitbay, która wyśle do Ciebie przelew na podane konto bankowe, lub w internetowych kantorach. To wszystko!

Zostaw komentarz: